К основному контенту

БАЛКА БУРЯКОВА

Балка Бурякова розташована на околиці с. Підгора та межує з сусіднім районом Максимівки. Відомий історик Дмитро Яворницький колись писав, що у Запорозьких краях балок так багато, як зірок на небі. З цим важко не погодитись, весь наш край вкритий численими балками, ярами та байраками. Про назви деяких із них існують легенди. Наприклад, балка Бурякова має досить незвичну назву, якщо порівнювати з іншими сусідніми балками, складається враження ніби то назва більш сучасних часів. На картах XIX ст. найменування балки відсутнє. Назва Бурякова з'являється вже на карті радянського періоду. Можливо це пов'язано із тим, що площа у порівнянні з іншими була невеликою, тому назви не вказано. Балка Бурякова не досить велика завдовжки, але досить глибока та має круті обриви.


Балка Бурякова. 2021р. Фотограф Сергій Клачук

За словами місцевих мешканців у верхів'ях балки видобували глину. Трохи нижче балка стає пологою та набуває більш природного ландшафту.

Шуліка

Під час однієї з краєзнавчих подорожей в небі над балкою учасники "МТ" побачили хижого птаха, ним виявився шуліка. Птах довго літав у небі розправивши свої широкі крила. До речі, на крутих схилах зустрічаються нори лисиць.

В часи квітіння 

Ця місцевість вражає не тільки своїм ландшафтом та тваринним світом, але і трав'яним розмаїттям. Навесні тут можна побачити навіть червонокнижні трави, варто тільки краще придивитися.

Відображення тіней дослідників на лівому березі балки

Перебуваючи над балкою, можно побачити живописний панорамний вид на Свято-Троїцький храм, с. Городище та центр міста Марганець. Сподіваємось, що з часом тут з'явиться оглядовий майданчик, це одне з багатьох перспективних місць для розвитку внутрішнього туризму.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Застиглий час на давніх скам'янілостях

Мільйони років тому на місці розташування гірничого міста Марганець знаходилось море, про що свідчать численні знахідки шахтарів. Під час добутку марганцевої руди були знайдені кістки різних морських тварин, навіть китів та безліч морських ракушок, які вже не водяться в сучасних морях. Відкладення морського дна на основі гранітних пластів і спровокували утворення марганцевої руди. Скам'янілості Під час краєзнавчої експедиції, яка відбулась 05.11.2016р , учасники "МТ" на околиці с. Підгори біля одного з численних відвалів виявили вапняк на якому можна побачити давні скам'янілості.  Вапняк утворюється на дні моря внаслідок нагромадження органічних решток (переважно черепашок). Цей артефакт цікавий з точку зору палеонтології.  Можливо вам також траплялись схожі скам'янілості?

Стрільби з луку

Учасники громадського руху "МТ" разом із квартальним селища Підгора - Віталієм Діджавадзе  15.03.2023р. організували невеличкий благодійний захід, який відбувся неподалік Підгорянської груші , де місцеві мешканці могли спробувати себе в ролі воїна скіфа або амазонки. Анатолій з сином Тренуємось Відпочинок біля кострища

Вітаємо на блозі ПІДГОРА "Korbut Travel"

Селище Підгора - колишній промисловий край, де наприкінці XIX ст. були розташовані одні з перших рудників з видобутку марганцевої руди. На теперішній час с. Підгора входить до Марганецької ТГ. Невеличкий яр поблизу одного з дворів с. Підгора Основна мета нашого блогу - розвиток внутрішнього туризму, вивчення історії, збереження архітектурної та природної спадщини, пошуки архівних даних, карт, публікацій, світлин, тощо. Старовинні фотографії ви можете переглянути на нашому блозі у розділі " РЕТРО АЛЬБОМ ". Учасники товариства "Марганець Туристичний" зберегли дуб Володимира та вікову грушу , там же встановили інформаційні таблички. Крім того, саме тут нашою командою було встановлено перші туристичні покажчики в місті, завдяки яким можна знайти балку Бурякову, стародавній курган та дуб з грушею.