К основному контенту

ГРУША

На Підгорі, окрім вже відомого дубу Володимира, є ще одне не менш цікаве дерево - це груша. Зі слів місцевої мешканки дерево висаджене наприкінці XIX ст. у 1892 році. Обхват дерева складає три метри дев'яносто сантиметрів.

Розквітла груша

Це дерево помітили учасники товариства "Марганець Туристичний" під час краєзнавчої експедиції, яка відбулась 04.11.2022р. Ми здалеку побачили розлоге гілля та підійшли ближче до дерева. Виявилось, що це шикарна старовинна груша. Одразу стало зрозуміло, що це дерево стане туристичною родзинкою Підгори.

Перша зустріч з деревом

Фото Марії Харитонівни (де жіночка обійняла стовбур дерева та притулилася до нього) надихнуло учасницю "МТ" Анастасію Цибульську і вона вирішила створити картину. Все своє життя Марія Харитонівна живе на Підгорі, як і та груша, що завжди поруч.
Марія Харитонівна біля груші.
Картина Анастасії Цибульської
Для прикладу 

На Київщині в селі Войтове Згурівської селищної ради росте груша (віком близько 200 років) в обхваті 3,70м. У Кривому Розі Дніпропетровської області в садибі Миколи Харламповича Кучми росте груша, її обхват - 3,80м. В Одеській області у с. Адамівка є груша (їй близько 300-400 років) діаметром більше 1-го метра.

Під час вимірювання обхвату дерева

17.04.2023р. біля груші учасники "МТ" встановили інформаційну табличку. Також у заході прийняли участь: квартальний селища Віталій Діджавадзе, місцева мешканка Марія Харитонівна та її син.

Разом з учасниками заходу

Згодом біля груші з'явився гарман, який господарі у давнину використовували для сільськогосподарської діяльності: обмолоту зерна, а також молотьби за допомогою домашніх тварин (волів чи коней), яких запрягали у кам'яні ковзанки чи вози, навантажені камінням.

На межі

Тривалий час на городі Марії Харитонівни знаходився цей гарман, останнім часом - на межі поміж двох ділянок. Тепер цей експонат розташувався під давньою грушею, його може роздивитись кожен бажаючий та сфотографуватись біля нього на довгу пам'ять.

Із архіву Марії Харитонівни

Часто ми перебуваємо в пошуках природних та архітектурник пам'яток, які знаходяться десь далеко від нас, в інших містах та навіть країнах і часто не помічаємо того, що не треба навіть шукати, варто тільки захотіти та почнеш помічати. Це можуть бути навіть дерева в батьківськім саду і не важливо, якого вони віку та розміру, важливо, те що їх висаджували твої батьки або дідусь з бабусею. Цей гарман довгий час знаходився на городі Марії Харитонівни. Останній час він знаходився поміж двух ділянок - на межі. Тепер цей експонат лежить під давньою грушою, його може роздивитись кожен бажаючий та зробити біля нього на пам'ять світлини.

З місцевими мешканцями, під час зйомок груші для Дніпровських новин

Це місце, розташоване на краю селища, як і багато інших, гарне по-своєму. Сюди завжди можна прийти щоб побути на самоті з природою, послухати спів пташок та шум електрички, яка неподалік інколи тут проїздить.

Покіс трави

Дякуємо всім, хто долучився до того, щоб зберегти це розкішне дерево для наступних поколінь. Окрема подяка: Віталію Діджавадзе, Марії Харитонівні, Олегу Прудіус, Анастасії Цибульській та іншим.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Застиглий час на давніх скам'янілостях

Мільйони років тому на місці розташування гірничого міста Марганець знаходилось море, про що свідчать численні знахідки шахтарів. Під час добутку марганцевої руди були знайдені кістки різних морських тварин, навіть китів та безліч морських ракушок, які вже не водяться в сучасних морях. Відкладення морського дна на основі гранітних пластів і спровокували утворення марганцевої руди. Скам'янілості Під час краєзнавчої експедиції, яка відбулась 05.11.2016р , учасники "МТ" на околиці с. Підгори біля одного з численних відвалів виявили вапняк на якому можна побачити давні скам'янілості.  Вапняк утворюється на дні моря внаслідок нагромадження органічних решток (переважно черепашок). Цей артефакт цікавий з точку зору палеонтології.  Можливо вам також траплялись схожі скам'янілості?

Стрільби з луку

Учасники громадського руху "МТ" разом із квартальним селища Підгора - Віталієм Діджавадзе  15.03.2023р. організували невеличкий благодійний захід, який відбувся неподалік Підгорянської груші , де місцеві мешканці могли спробувати себе в ролі воїна скіфа або амазонки. Анатолій з сином Тренуємось Відпочинок біля кострища

Вітаємо на блозі ПІДГОРА "Korbut Travel"

Селище Підгора - колишній промисловий край, де наприкінці XIX ст. були розташовані одні з перших рудників з видобутку марганцевої руди. На теперішній час с. Підгора входить до Марганецької ТГ. Невеличкий яр поблизу одного з дворів с. Підгора Основна мета нашого блогу - розвиток внутрішнього туризму, вивчення історії, збереження архітектурної та природної спадщини, пошуки архівних даних, карт, публікацій, світлин, тощо. Старовинні фотографії ви можете переглянути на нашому блозі у розділі " РЕТРО АЛЬБОМ ". Учасники товариства "Марганець Туристичний" зберегли дуб Володимира та вікову грушу , там же встановили інформаційні таблички. Крім того, саме тут нашою командою було встановлено перші туристичні покажчики в місті, завдяки яким можна знайти балку Бурякову, стародавній курган та дуб з грушею.